Strona główna RZESZÓW Rzeszów: W sobotę rusza Pomarańczowa rewolucja

Rzeszów: W sobotę rusza Pomarańczowa rewolucja

0
Reklama

Już w najbliższy weekend około 1000 biegaczy z Poznania, Rzeszowa i Wrocławia stanie na starcie biegu. W ten sposób pomogą i okażą solidarność wobec osób z rzadkimi chorobami genetycznymi: zespołem Pradera-Williego (PWS, chorobą wiecznego głodu) oraz zespołem Shaafa – Young’a – bardzo rzadką chorobą, której objawy są podobne do objawów PWS.

Hasło biegów to: „Stwórzmy pomarańczową rewolucję!”. Pomarańczowy symbolizuje zespół Pradera-Williego, dlatego w weekend, za sprawą Fundacji „Potrafię Pomóc, która imprezy organizuje, ten kolor opanuje trzy polskie miasta: Poznań, Wrocław i Rzeszów.

Reklama

9 czerwca, w sobotę, o 14:30 spotkają się biegacze w Rzeszowie. Początek biegów o godzinie 15.00, z dwóch miejsc: okolic fontanny przy kładce na Bulwarach oraz przystani kajakowej Lisia Góra. Meta to rzeszowski rynek, gdzie czekają liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: konkursy z nagrodami, zumba, występy artystyczne, koncerty.
Dochód z imprez pomoże w budowie pierwszego w Polsce domu samodzielności dla osób dorosłych z zespołem Pradera-Williego, który znajdzie się we wrocławskim rehabilitacyjno-edukacyjnym Kompleksie „Potrafię Pomóc” dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
 
 

Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg: Zaczyna się odkomarzanie miasta
Następny artykułPrzemyśl: Zatrzymane zegarki i torebki z chińskich przesyłek