Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Ślubowanie policjantów

Rzeszów: Ślubowanie policjantów

0
Reklama

W piątek, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. 11 policjantek i 53 policjantów, , wypowiedziało słowa  ślubowania, oraz otrzymało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji. Już za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół Policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe.

„Uroczystość ślubowania to jeden z najważniejszych momentów na drodze zawodowej policjanta” – tak zaczął swoje wystąpienie mł. insp. Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Właśnie dziś, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, 64 policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania, stając się w ten sposób pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tej uroczystości towarzyszyli im bliscy – rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i przyjaciele. Obecni byli również przełożeni nowo przyjętych – komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej.
Młodzi policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – mł. insp. Henryka Moskwy odebrali legitymacje i odznaki. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny i niebezpieczny, wymagający poświęcenia i odpowiedzialności, ale dający satysfakcję, zadowolenie i wdzięczność tych, którym się pomaga.
Gratulacje i życzenia przekazała policjantom Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.
Już za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policyjnych, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Później trafią do komend na terenie województwa podkarpackiego.

Reklama