Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Remont Placu Śreniawitów. Będą duże utrudnienia w ruchu!

Rzeszów: Remont Placu Śreniawitów. Będą duże utrudnienia w ruchu!

9
0

W piątek wieczorem rozpocznie się remont skrzyżowania przy Placu Śreniawitów w Rzeszowie. W związku z remontem, na tydzień, to ważne skrzyżowanie będzie całkowicie zamknięte dla ruchu. Wokół obszaru robót wyznaczone zostały objazdy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na nowe oznakowania, a w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych.


Skrzyżowanie przy Placu Śreniawitów zostanie zamknięte na czas weekendu majowego od piątku 27 kwietnia od godz. 20 do piątku 4 maja do godz. 5. Obszar robót zostanie zabezpieczony zaporami ze znakami zakaz ruchu oraz znakami informującymi. Na skrzyżowaniach w rejonie zamknięć zostaną ustawione tablice informacyjne, a na trasie objazdu tablice kierujące.
Na czas remontu wyznaczone zostały objazdy, które poprowadzono ulicami:

  • objazd od strony ulicy Lisa Kuli – ulicami Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej;
  • objazd do ulicy Hetmańskiej – ulicami Dąbrowskiego, Zofii Chrzanowskiej oraz Mostem Zamkowym, ulicą Kilara, Podpromie oraz ulcą Podwisłacze i Al. Powstańców Warszawy;
  • objazd do ulicy Szopena – ulicami Hetmańską, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Mostem Zamkowym.

Wyznaczono również trasy objazdów dla komunikacji zbiorowej. Na trasach objazdu, po obu stronach ulic, będą ustawione znaki zakazu postoju, aby umożliwić autobusom swobodny przejazd.
Policjanci apelują do kierujących aby nie jeździli „na pamięć” i zwracali szczególną uwagę na oznakowanie ulic, i w miarę możliwości wybierali trasy omijające teren robót.
źr. KMP Rzeszów