Ewakuowano Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie oraz Sąd Okręgowy w Przemyślu. Otrzymano zgłoszenie, że w budynkach znajdują się bomba oraz wąglik.

Służby podjęły dziś przed południem ewakuację Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Do urzędu nadeszła informacja, że w środku znajduje się bomba. Pirotechnicy wraz z policyjnymi psami sprawdzają budynek.

W Przemyślu ewakuowano Sąd Okręgowy, gdzie miało dojść do dostarczenia przesyłki z wąglikiem. Sąd został także ewakuowany.

To nie pierwszy przypadek kiedy do urzędów nadchodzą informacje o podłożonej bombie. We wtorek fałszywy alarm okazał się w rzeszowskiej siedzibie PSL.

AKTUALIZACJA

Alarm bombowy ogłoszony został także w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu na ul. Waygarta. W Sądzie nie znaleziono wąglika, jednak w paczce znalazła się informacja o dwóch bombach podłożonych w budynku. W wyniku alarmu o podłożeniu bomby w Sądzie, ewakuowano mieszkańców budynków przyległych do Sądu w odległości 150 m ( ul. Mickiewicza). Ewakuowano PCKiN Zamek, Szkołę na ul. Konarskiego, Centrum Kulturalne.