Strona główna RZESZÓW Rzeszów pożegnał Tadeusza Ferenca. Wielkie słowa Andrzeja Dudy

Rzeszów pożegnał Tadeusza Ferenca. Wielkie słowa Andrzeja Dudy [foto, video]

0
Reklama

W piątek po południu w Rzeszowie odbył się pogrzeb Tadeusza Ferenca, wieloletniego prezydenta Rzeszowa, samorządowca i polityka. Podczas pogrzebu o charakterze państwowym, wśród żałobników pojawił się Prezydent RP Andrzej Duda.

Zmarły Tadeusz Ferenc został pośmiertnie odznaczony Orderem Odrodzenia Polski.

Reklama

Z całego serca dziękuję za wszystko, co Pan Prezydent zrobił dla Rzeczypospolitej, dla Podkarpacia, dla Rzeszowa, dla ludzi– powiedział podczas pogrzebu Duda.

Prezydent przypomniał pokrótce życiorys samorządowca, zwracając uwagę na to, że mając zaledwie 16 lat musiał rozpocząć pracę zarobkową. Spektakularne jest, że tylko raz w Rzeszowie miała miejsce podwójna tura głosowań na urząd prezydenta miasta. To pokazuje jakim był gospodarzem i włodarzem.

Andrzej Duda stwierdził, że owoce jego służby są spektakularne. Zrobił wiele dla Rzeszowa, wiele inwestycji. Wszystkie drogi, ulice trakty i zieleńce zostały odnowione w czasie prezydentury Tadeusza Ferenca.

Zauważył, że budżet miasta, kiedy rozpoczynał prezydenturę, wynosił ok. 350 mln złotych, w ostatnim roku urzędowania prawie 2 mld złotych. To olbrzymi rozwój, który widać w Rzeszowie na każdym kroku.

Reklama
Poprzedni artykułW Mielcu odsłonięto największy w Polsce pomnik Żołnierzy Wyklętych
Następny artykułNie żyje 21-latek. Co było przyczyną śmierci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj