Nauczyciele rzeszowskich szkół, uczniowie i ich rodzice mogą korzystać z darmowego pakietu Microsoft Office. Umowa z Microsoftem została podpisana we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

Projektem objętych jest 3600 nauczycieli i ok. 30 tysięcy uczniów wszystkich rzeszowskich szkół, którzy uzyskali bezpłatny dostęp do oprogramowania Office 365 oraz prawo do jego instalacji na 5 komputerach, 5 tabletach oraz 5 smartfonach. Dzięki temu młodzież i pedagodzy będą mieli możliwość swobodnego korzystania z najnowszych rozwiązań chmurowych Microsoft w szkole, w domu i w każdym innym miejscu, z którego przyjdzie im się uczyć bądź pracować. Będzie to pierwszy efekt wspólnego wdrażania Pakietu Innowacyjna Edukacja w mieście.

W ramach pakietu Office 365 uczniowie i nauczyciele z Rzeszowa będą mieli dostęp do następujących programów: Word, Excel, Outlook, Power Point, OneNote, Publisher, Access, One Drive, Exchange, Skype, Teams, Sway, Forms oraz Stream.

Pakiet Office można pobrać ze strony edu.erzeszow.pl. Logowanie obydwa się za pomocą loginu z dziennika elektronicznego. Uczeń może zainstalować pakiet programów na pięciu komputerach, pięciu tabletach i pięciu smartfonach.

Miasto Rzeszów za umowę z Microsoftem zapłaciło 350 tys. zł.