Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Pijani bracia kierowali tym samym motocyklem

Rzeszów: Pijani bracia kierowali tym samym motocyklem

0

Przed sądem odpowiedzą dwaj bracia, którzy w niedzielę kierowali tym samym motocyklem. Jeden z nich 23-latek przewrócił się na motocyklu, drugiego dwie godziny później do kontroli zatrzymali policjanci w Błażowej Górnej. Obaj mężczyźni byli pijani, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Młodszy z braci dodatkowo odpowie za złamanie zakazu sądowego.


W niedzielę przed godz. 19, policjanci interweniowali w gminie Błażowa, gdzie do miejsca zamieszkania został przewieziony 23-letni uczestnik zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jadąc motocyklem marki Honda, typu cross, w Błażowej Górnej stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił. Rannego mężczyznę do domu przewieźli znajomi. Tam pierwszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowie ratunkowego. Okazało się, że 23-latek był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.
Dwie godziny później policjanci z komisariatu, zatrzymali do kontroli kolejnego motocyklistę. Okazało się, że był to 22-letni brat mężczyzny, który uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Mężczyzna kierował tym samym motocyklem. Badanie wykazało u niego 2,1 promila. On również nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów.
Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo młodszy z nich, odpowie jeszcze za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.
źr. KMP Rzeszów

Poprzedni artykułHumniska: Zderzenie czterech aut. Trzy osoby, w tym dzieci, w szpitalu
Następny artykułPrzebudowa drogi krajowej na odcinku Łańcut- Głuchów. Będą utrudnienia