Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Pierwszomajowe manifestacje. Będą narodowcy i SLD

Rzeszów: Pierwszomajowe manifestacje. Będą narodowcy i SLD

0
Reklama

Pierwszego maja w Rzeszowie odbędą się dwie manifestacje dwóch różnych środowisk- marsz w obronie Pomnika Czynu Rewolucyjnego SLD oraz pikieta w obronie praw pracowniczych organizowana przez Młodzież Wszechpolską.


Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, niezmiennie, jak w czasach PRL, będą świętować 1-majowe Święto Pracy. Z tej racji razem ze swoimi partyjnymi sztandarami udadzą się pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego, gdzie będą pikietować przeciwko jego rozbiórce.
Nakaz rozbiórki tzw. rzeszowskiej Wielkiej C został zawarty w ustawie dekomunizacyjnej, wedle której z przestrzeni publicznej zniknąć mają wszelkie pozostałości po dawnym totalitarnym systemie, m.in,. nazwy ulic, skwerów oraz pomniki. 
Lewicowcy będą demonstrować w Rzeszowie od godz. 12:00.
 
Pikietę w obronie praw pracowniczych pod nazwą „Godna praca dla Polaka” zapowiedziała Młodzież Wszechpolska, która co roku 1 maja pikietuje na rzeszowskim rynku. Narodowcy zachęcając do udziału w swojej demonstracji piszą:

Młodzież Wszechpolska zamanifestuje swój sprzeciw wobec nadużyć wobec pracowników, przypominając jednocześnie o negatywnej polityce państwa polskiego, związanej z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, a także imigracją zarobkową, która zmusza niejako naszych rodaków do emigracji na Zachód, a migracji do Polski m.in. Ukraińców.
Demonstracja MW odbędzie się o godz. 15:00.
 

Reklama
Poprzedni artykułJasionka: Dziś do USA odleci pierwszy Dreamliner
Następny artykułŻernica Wyżna, Baligród: Wypadek szybowca