Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Obywatel Bangladeszu udawał Hiszpana

Rzeszów: Obywatel Bangladeszu udawał Hiszpana

26
0

Funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki zatrzymali na lotnisku ob. Bangladeszu, który przedstawił do kontroli fałszywe hiszpańskie dokumenty. Celem jego nielegalnej podróży miały być Niemcy.


18 października w terminalu pasażerskim Portu Lotniczego w Rzeszowie-Jasionce funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców przylatujących do Polski.
Do kontroli wytypowano m.in. pasażera rejsu z Aten do Rzeszowa. Mężczyzna okazał funkcjonariuszom hiszpańską kartę pobytu członka rodziny obywatela UE oraz hiszpańskie prawo jazdy.
Dokumenty te wzbudziły podejrzenia co do ich autentyczności. Wkrótce okazało się, że są to falsyfikaty. Podróżny przyznał się, że jest ob. Bangladeszu, a hiszpańskie dokumenty zakupił będąc nielegalnie w Grecji. Za fałszywki zapłacił  500 euro. Celem jego podróży miały być Niemcy.
Aktualnie, trwają czynności mające na celu potwierdzenia tożsamości cudzoziemca jak również trasy nielegalnego przedostania się do Europy.
To kolejny już tego rodzaju przypadek ujawniony przez funkcjonariuszy SG w terminalu przylotowym w ruchu Schengen na lotnisku w Rzeszowie – Jasionce.
źr. BiOSG