Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Kim jest nowy Komendant Policji?

Rzeszów: Kim jest nowy Komendant Policji?

0

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie będzie mieć nowego szefa. Został nim mł. insp. Henryk Moskwa, pełniący dotychczas funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. 


Młodszy inspektor Henryk Moskwa pochodzi z Pruchnika k. Jarosławia. Z tego miasteczka pochodził również nieżyjący już gen. Marek Papała, oficer Milicji Obywatelskiej oraz późniejszy Komendant Główny Policji.
Mający 44 lata policjant zastąpił dotychczasowego szefa Podkarpackiej Policji, nadinsp. Krzysztofa Pobutę. Pobuta pełni obecnie funkcję szefa małopolskich struktur policji.
Mł. insp. Moskwa pełnił, prócz funkcji komendanta, wcześniej funkcję zastępcy KPP w Jarosławiu. Po ukończeniu szkoły policyjnej w Szczytnie, studiował w Wydziale Prawa i Administracji w WSPiA w Rzeszowie. Funkcjonariusz pracował w wydziale kryminalnym jarosławskiej komendy, w latach 2009-2015 był naczelnikiem tego wydziału.
W tym roku pomógł on 74-latkowi z Jarosławia w ujęciu oszusta, który wyłudzał pieniądze metodą „na wnuczka”. Moskwa na specjalnym spotkaniu w komendzie powiatowej, przekazał staruszkowi specjalny list gratulacyjny, jaki wystosował do niego min. Mariusz Błaszczak.
Uroczyste objęcie stanowiska przez nowego komendanta ma odbyć się w najbliższy poniedziałek 11. grudnia w Rzeszowie. Przed wybraniem nowego komendanta, obowiązki te pełnił insp. Zbigniew Sowa. Nadzorował on pracę następujących wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji:

  • Wydziału  Prewencji,
  • Sztabu  Policji,
  • Wydziału  Ruchu  Drogowego,
  • Wydziału Konwojowy,
  • Wydziału Postępowań Administracyjnych,
  • Oddziału  Prewencji  Policji  w  Rzeszowie,
  • Samodzielnego Pododdziału  Antyterrorystycznego  Policji w Rzeszowie.
Poprzedni artykułNowa moneta kolekcjonerska NBP
Następny artykułBieszczady: Szykuje się prawdziwa gratka dla turystów