Sprzęt o wartości 6,5 mln złotych trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Na długiej liście zakupów znalazły się m.in. systemy neuronawigacji i neuromonitoringu, aparaty RTG, ultrasonografy, inkubatory noworodkowe. Urządzenia podniosą poziom leczenia i diagnozowania pacjentów.

Poprawa warunków będzie widoczna szczególności w zakresie opieki nad najmniejszymi, a co za tym idzie najbardziej wymagającymi pacjentami, dla których zakupiono nowoczesne inkubatory. Systemy neuromonitoringu jak również neuronawigacji przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa prowadzonych zabiegów operacyjnych. Ważną grupę stanowi sprzęt diagnostyczny – pozyskane zostały ultrasonografy oraz wysokiej klasy aparaty RTG w tym w pełni cyfrowy śródoperacyjny system rentgenowski.

Oficjalne przekazanie aparatury było połączone z obchodami Dnia Chorego, z tej okazji odbyła się w szpitalu msza święta w intencji pacjentów i personelu. W nabożeństwie uczestniczył ksiądz biskup Jan Wątroba, który wcześniej poświęcił sprzęt medyczny.

źr. UMWP