Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Nowa Rada Kobiet pomoże paniom

Rzeszów: Nowa Rada Kobiet pomoże paniom

0
Reklama

Nowa Rada Kobiet we współpracy z władzami Rzeszowa ma być ciałem doradczo–opiniotwórczym, zajmującym się organizacją zajęć i warsztatów dla kobiet.


22 stycznia w ratusz w Rzeszowie poinformował o nowo powstałej Rzeszowskiej Radzie Kobiet, która została powołana w setną rocznicę nadania Polkom praw wyborczych. W Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze po odzyskaniu suwerenności 28 listopada 1918 roku dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Organizacja oraz jej członkinie informują, iż „nie są kolejnym Kongresem Kobiet”.
W skład Rzeszowskiej Rady Kobiet wchodzą: Anna Skiba, szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu; Jolanta Kazimierczak, miejska radna z PO; Anna Kowalska, szefowa Zarządu Transportu Miejskiego, reprezentująca SLD; Marta Półtorak, właścicielka Millenium Hall i prezes „Marma” Polskie Folie; siostra Bogumiła Mucha, Edyta Walczyk, członek Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa, działaczka PO; Ewa Bednarska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie.
Główne zadania jakie będzie realizować nowa rada to organizacja nieodpłatnych zajęć i warsztatów z różnych dziedzin w domach kultury. Będą to zajęcia dla kobiet w każdym wieku. W planach jest też pomoc dla kobiet w ciąży oraz w złej kondycji fizycznej i psychicznej.
Dyżury Rady będą odbywać się w każdy czwartek od godz. 17 do 19 w Domu Kultury przy ul. Krynickiej. Kontakt z Rzeszowską Radą Kobiet jest możliwy poprzez numer telefonu: 505 058 088.
 

Reklama