W niedzielę w Rzeszowie odbędą się Zawody Triathlon Rzeszów. Składać się będą z trzech konkurencji – pływania, konkurencji rowerowej i biegowej. Trasa konkurencji rowerowej będzie przebiegała ulicami miasta. Cześć z ulic będzie częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu.

W najbliższą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie impreza sportowa „Triathlon Rzeszów”. Składać się będzie z trzech konkurencji pływania, wyścigu rowerowego na dwóch dystansach 25 i 45 km oraz biegów. Trasa rowerowa wytyczona została ulicami miasta. Start nastąpi około godz. 11, kiedy na trasę wyjadą rowerzyści startujący na dłuższym dystansie. Około godz. 11.40 wystartują zawodnicy ścigający się na dystansie krótszym, 25-kilometrowym.

Trasa biegów rowerowych przebiegać będzie tymi samymi ulicami. Start nastąpi na Żwirowni, skąd rowerzyści pojadą ul. Grabskiego, ul. Kwiatkowskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Budziwojską, i ul. Podleśną w kierunku Przylasku. Tam zawrócą i tymi samymi ulicami przejadą w kierunku Żwirowni. Na wysokości Żwirowni zawodnicy pojadą ul. Kwiatkowskiego w kierunku Al. Powstańców Warszawy.

Na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy skręcą w lewo i przejadą przez most Karpacki prawym pasem ruchu „pod prąd” do ul. Hetmańskiej. Za mostem skręcą w lewo w ul. Hetmańska, a następnie w Żeglarską. Tam na parkingu wyznaczona została strefa zmian i zakończenie trasy rowerowej. Zawodnicy startujący na dłuższym dystansie – odcinek od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy do nawrotu na ul. Podleśnej przejadą dwukrotnie.

Fragmenty ulic na trasie rowerowej wyróżnione pogrubionym tekstem będą całkowicie zamknięte dla ruchu od godz. 10.00 do 16.00.

Utrudnienia mogą pojawić się już od godz. 8, kiedy rozpocznie się przygotowanie trasy rowerowej.

Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów oraz innych uczestników ruchu czuwać będą funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z rzeszowskiej komendy. Policjanci apeluja do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie, gdzie będą trwały zawody.

źr. KMP Rzeszów