Strona główna HISTORIA Rzeszów: Narodowcy przeciw żydowskiej bezczelności

Rzeszów: Narodowcy przeciw żydowskiej bezczelności

0
Reklama

W Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa Młodzieży Wszechpolskiej, podczas której zaprezentowano stanowisko organizacji ws. kryzysu dyplomatycznego na linii Warszawa-Tel Awiw.


Narodowcy przedstawili oświadczenie dotyczące bieżącej sytuacji w Polsce, dotyczącej podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN. Na bazie tej ustawy wyniknął kryzys dyplomatyczny między Polską, a Izraelem, który nie zgadza się na nowelizację tejże ustawy.
Wszechpolacy protestują przeciwko nazywaniu obozów zagłady, stworzonych przez nazistowskie Niemcy, „polskimi obozami śmierci”. Będą wnioskować do posłów PiS z Podkarpacia o zajęcie się sprawą: „Chcemy, by partia rządząca przyczyniła się do dbania o dobre imię Polski, by nie szargano nim na arenie międzynarodowej” mówiono podczas konferencji.
W oświadczeniu czytamy:

„Elity” III RP, tak postkomunistyczne jak i postsolidarnościowe, są od lat uwikłane w wasalne relacje wobec środowisk żydowskich. Wynika to ze wspólnych geszeftów, niekiedy ze wspólnego pochodzenia, ale nade wszystko z głębokich kompleksów i ojkofobii. Rytualnie powtarzana i narzucana skrucha z powodu cudzych grzechów sprawiła, że dla salonu III RP niemożliwe stało się obiektywne spojrzenie na naród żydowski. Tyczy się to w podobnym stopniu filosemitów z lewicy jak i prawicy. Tylko głos sprzeciwu młodego pokolenia, nieskrępowanego polityczną poprawnością i zaszczepionego na pedagogikę wstydu, może wybudzić naród z letargu i ukazać mu prawdziwe oblicze stosunków polsko-żydowskich.

Mówiono także:

Reklama

Osiągnięcia narodu polskiego w kwestii ratowania Żydów podczas II wojny światowej są niekwestionowane, kiedy postawa innych narodów wypada w tym kontekście błaho. Przykładem może być zachowanie rządu brytyjskiego, który poskąpił kilku tysięcy ciężarówek w zamian za życie miliona Żydów, którzy później zginęli w obozach koncentracyjnych. W związku z tymi faktami, imputowanie Polakom kierowania żydowską zagładą czy współpracowania z Niemcami jest jawnym szkalowaniem dobrego imienia tych, którzy oddawali swoje życie za pomoc niesioną Żydom. W chwili, gdy polski ustawodawca poprzez nowelizację ustawy o IPN działa na rzecz zadbania o dobre imię Polski, podmioty zewnętrzne, ale i wewnętrzne próbują działać na szkodę państwa polskiego, manipulując historią i tworząc fałszywy obraz tych, którzy działali w imię niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Po konferencji działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozdawali mieszkańcom Rzeszowa ulotki informujące o niemieckich obozach śmierci, odkłamując pojawiające się w mediach i świecie informacje, jakoby to Polacy byli odpowiedzialni za Holocaust.


 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułPrzeworsk: Pijany 25-latek znieważył policjantów
Następny artykułRzeszów: Powołano konsultanta w dziedzinie chirurgii ogólnej