Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Młodzież Wszechpolska przeciw "tęczowemu piątkowi"

Rzeszów: Młodzież Wszechpolska przeciw "tęczowemu piątkowi"

0
Reklama

26 października w 211 szkołach i placówkach w całej Polsce, stowarzyszenie „Kampania Przeciw Homofobii” zorganizuje akcję pod nazwą „Tęczowy Piątek”. Wszechpolacy uważają, że pod płaszczykiem takich haseł jak „równość” czy „tolerancja” jest kolejnym krokiem w celu podważenia instytucji rodziny, rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety.

Podczas czwartkowej konferencji przy Podkarpackim Kuratorium Oświaty prezes MW Podkarpacie Marcin Kowalski oznajmił, że rodzina jest podstawową komórką społeczną i zapewnia prawidłowy oraz harmonijny rozwój społeczeństwa. W związku z tym państwo tworząc normy prawne, które stymulują określone zachowania, powinno obdarzyć instytucję rodziny szczególną opieką.
Niedopuszczalna jest sytuacja, w której do szkół wchodzą przedstawiciele tzw. środowiska LGBT, którzy uprawiają agresywną homopropagandę wymierzoną w tradycyjną kulturę. Ponadto na materiałach informacyjnych wykorzystywanych w ramach akcji „Tęczowy Piątek” znajduje się agitacja wyborcza, która zgodnie z art. 108 Kodeksu Wyborczego jest zabroniona na terenie szkół.
W jednej z broszur czytamy: „Głosuj świadomie. Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT. Jeśli nie wiesz na kogo oddać swój głos, sprawdź jaki stosunek do osób LGBT mają poszczególni kandydaci i kandydatki”.
W związku z powyższym Młodzież Wszechpolska w Rzeszowie złożyła do kuratorium oświaty wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcemy wiedzieć, jakie konkretnie szkoły wzięły udział w akcji „Tęczowy Piątek”.
Jak powiedział Mateusz Lewicki: „Po otrzymaniu takiej informacji podejmiemy dalsze, stosowne kroki: będziemy kontaktować się z rodzicami uczniów, nauczycielami i dyrektorami. Będziemy informować rodziców uczniów o możliwości podpisania „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego” przygotowanego przez Instytut Ordo Iuris, dzięki któremu ich dzieci będą zwolnione z uczestnictwa w tego typu podobnych zajęciach.
Ponadto apelujemy do rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej o podjęcie stosownych kroków w celu wyjaśnienia całej sytuacji. To, co rzekomo prawicowy i katolicki rząd zrobi z tą sprawą, będzie jednym z testów na jego wiarygodność. Jako Młodzież Wszechpolska zrobimy wszystko, aby do podobnych akcji na terenie szkół nigdy nie dochodziło w przyszłości”.
Reklama