Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Marsz równości przejdzie przez centrum. Będą poważne utrudnienia

Rzeszów: Marsz równości przejdzie przez centrum. Będą poważne utrudnienia

0
Reklama

Już jutro w stolicy Podkarpacia, po raz drugi, przejdzie marsz równości organizowany przez środowiska lgbt. Pierwotna trasa została zmieniona, pochód przejdzie przez samo centrum. Będą utrudnienia w ruchu.


Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zakazał organizacji marszu równości, który organizowany jest po raz drugi w tym mieście. Organizatorzy odwołali się od tej decyzji w sądzie, który uchylił zakazu. Dziś organizatorzy przedstawili zmienioną trasę marszu. Przejdzie on przez samo centrum miasta: od Mostu Narutowicza, ul. Wierzbową, Rejtana, Piłsudskiego i zakończy się przy Urzędzie Wojewódzkim.
Przeciwko wydarzeniu protestowali m.in. radni Miasta Rzeszowa, chcący zakazu promowania ideologii lgbt. Pierwotna trasa marszu w kilku miejscach pokrywała się z manifestacjami w obronie tradycyjnych wartości, organizowanych m.in. przez środowisko narodowe i katolickie.
Organizatorzy tychże manifestacji organizują jutro o 13:30 wydarzenie Obrona Placu Farnego i modlitwę przy najstarszym kościele w mieście, którędy miał przejść marsz lgbt.
Nowa trasa marszu lgbt sugeruje, że w mieście wystąpić mogą liczne utrudnienia komunikacyjne.

Reklama