Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Manifestacja feministyczna spotkała się z kontrą Młodzieży Wszechpolskiej

Rzeszów: Manifestacja feministyczna spotkała się z kontrą Młodzieży Wszechpolskiej

0
Reklama

Na ulicach Rzeszowa odbyła się dzisiaj „Pierwsza rzeszowskiej manifa” zorganizowana przez zawiązane w 2018 roku przez środowiska lewicowe skupione wokół nieformalnej organizacji „Porozumienie 8 marca”. W kontrze z antyaborcyjnym transparentem ustawili się także działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

„Pierwsza rzeszowska manifa” zgromadziła ok 40 osób. Uczestniczki zgromadziły się w okolicach fontanny multimedialnej, skąd przeszły na rzeszowski rynek. Wśród swoich postulatów wymieniały przede wszystkim „wolność wyboru” za którym to hasłem kryły się postulaty liberalizacji prawa aborcyjnego i wolnego dostępu do pigułek „dzień po”. Kobiety podkreślały że są dyskryminowane zarówno jeżeli chodzi o płace jak i dostęp do podstawowej opieki medycznej.
Na trasie „manify”, z transparentem antyaborcyjnym ustawili się także działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Maria Paśko i Justyna Kowalska, działaczki rzeszowskiego koła tej organizacji, podkreślały, że w manifie nie wzięłyby udziału ponieważ pod przykrywką walki o prawa kobiet  kryją się hasła promujące aborcje i atakujące wartości chrześcijańskie.
Całość przebiegła spokojnie, nie doszło do żadnej konfrontacji.

Reklama