Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Jutro rusza wakacyjne połączenie kolejowe na Słowację

Rzeszów: Jutro rusza wakacyjne połączenie kolejowe na Słowację

0
Reklama

Już od 29 czerwca w każdą sobotę i niedzielę do 1 września br. włącznie będzie  kursował pociąg „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów – Medzilaborce. Tegoroczna inauguracja transgranicznego połączenia przypada na 57 edycję Festiwalu Kultury i Sportu w Medzilaborcach.


Ten dogodny pretekst do promocji transportu kolejowego w oryginalny sposób wykorzystali Jerzy Zuba – szef Komisji Transportu Rady Powiatu Sanockiego oraz Vladislav Višňovský – primátor (burmistrz) słowackich Medzilaborec ogłaszając na czas festiwalu program KOLEJ 4 euro PLUS. Jego istota jest bardzo prosta. Każda osoba, któray przyjedzie na 57 Festiwal Kultury i Sportu w Medzilaborcach pociągiem „Wojak Szwejk” w dn. 29 i 30 czerwca br. po okazaniu ważnego biletu kolejowego zyska możliwość zakupu wejściówki na medzilabrecki amfiteatr za symboliczne 1 euro. Uwzględniając ceny wejściówek (dzieci i emeryci -3 €, dorośli -5 €) akcja promocyjna w maksymalnym wymiarze daje możliwość zaoszczędzenia tytułowych 4 euro (ok. 17 zł)!
Warto dodać, iż określone grupy wiekowe pasażerów również z Polski mogą korzystać z oferty przewozowej Kolei Słowackich BEZPŁATNIE!
W swym komunikacie prasowym podkarpacki oddzaiał „Polregio” tak oto charakteryzuje swój póki, co jedyny transgraniczny pociąg. – Wyjazd (z Rzeszowa) o 5:49, przyjazd do stacji końcowej o 10:25. Pociąg powrotny odjedzie o 17:48, przyjazd do Rzeszowa o godzinie 22:20. Koszt przejazdu w jedną stronę to 16 zł + 1 euro. Dodatkowo w soboty pociąg będzie realizował połączenie z Medzilaborzec do Sanoka. Wyjazd o 10:31, przyjazd do Sanoka 12:13. Pociąg powrotny wyjedzie z Sanoka o 15:54 – Medzilaborce 17:36. Koszt przejazdu w jedną stronę to 9,30 zł + 1 euro.
Poza kursem na Słowację POLREGIO od 22 czerwca do 31 sierpnia uruchomiło weekendowe połączenia na trasach do Zamościa, Sandomierza i Lublina.
źr. szwejkwojak

Reklama
Poprzedni artykułBoguchwała: Mieszkaniec Boguchwały trafił szóstkę w totka
Następny artykułRzeszów: Prezydent miasta Tadeusz Ferenc wystąpił z SLD