12 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 3 tys. złotych zabezpieczyli podczas ostatnich działań na terenie Rzeszowa funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu.

3 lutego br. funkcjonariusze  Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili kontrolę automatów w jednym z salonów gier na terenie Rzeszowa, co do którego zachodziło podejrzenie, że są w nim urządzane nielegalne gry hazardowe.  Po wejściu do lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 7 nielegalnie działających urządzeń do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 3 tys. złotych. 

Nielegalne automaty do gier hazardowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również kilka dni później tj. 6 lutego br. kontrolując kolejny salon gier na terenie Rzeszowa. W tym miejscu zabezpieczono 5 urządzeń do gier, działających wbrew obowiązującym przepisom.

Walcząc z nielegalnym hazardem funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zatrzymali w 2018 r. 550 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, wszczynając 247 postępowań karnych i 850 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły prawie 9,5 mln złotych.  Od początku tego roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu podczas działań kontrolnych zabezpieczyli 72 nielegalnie działające automaty.

Za urządzanie gier na automatach niezgodnie z przepisami grozi  kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu a także odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

źr. KAS