Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Do budżetu wpłynęło ponad 142 mln złotych

Rzeszów: Do budżetu wpłynęło ponad 142 mln złotych

0
Reklama

W wyniku przeprowadzonych działań przez jednostki podkarpackiej KAS za I- III kw. 2019r., łączna kwota wpływów do budżetu państwa przekroczyła 142 miliony złotych. To efekty przeprowadzonych kontroli podatkowych, postępowań kontrolnych, kontroli celno- skarbowych i czynności sprawdzających.  M.in. na stratę blisko 180 tysięcy złotych naraził budżet państwa jeden z podkarpackich podatników zajmujący się sprzedażą samochodów. Kontrolowany podmiot dokonał już odpowiednich korekt deklaracji.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z jednego z podkarpackich urzędów skarbowych przeprowadzili kontrolę podatkową u jednego z podkarpackich podatników, prowadzącego działalność w zakresie sprzedaży samochodów. Sprawdzeniu podlegały m.in. prawidłowość rozliczenia oraz zasadność zwrotu nadwyżek podatku VAT.

Reklama

W wyniku podjętych działań pracownicy KAS ustalili nieprawidłowości skutkujące łączną wartością uszczuplenia podatkowego na blisko 180 tys. złotych.

Kontrolowany podmiot m.in. nie ujmował sprzedaży udokumentowanej fakturami i paragonami wystawionymi na rzecz krajowych odbiorców oraz nie opodatkowywał zaliczek otrzymanych od kontrahentów tytułem przyszłych dostaw towarów.  Nieprawidłowości zostały także stwierdzone w zakresie terminu rozliczania podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.

Kontrolowany podmiot zgodził się z ustaleniami organu podatkowego i dokonał korekty deklaracji VAT za okres objęty kontrolą.

KAS stosuje metodologię kontroli opartą na szerokiej analizie ryzyka, kierując fizyczne kontrole tam, gdzie istnieją nieprawidłowości. Dzięki pracy na cyfrowych bazach danych m.in. plikach JPK_VAT, możliwe jest prowadzenie efektywnych analiz, ukierunkowanych na identyfikację oszustw podatkowych.

Reklama