Strona główna RZESZÓW Rzeszów biega i świętuje Dzień Niepodległości

Rzeszów biega i świętuje Dzień Niepodległości

0
Reklama

PKO Bank Polski 11 listopada zaprasza na kolejne sportowe wydarzenie – 6. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Uczestnicy będą mogli uczcić na sportowo narodowe święto odzyskania niepodległości, a także wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc 10-letniemu Michałowi.
Wspólny bieg to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i upamiętnienie wyjątkowej rocznicy.
– Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w biegi o charakterze patriotycznym ma wieloletnią tradycję. Od lat jesteśmy partnerem Biegu Niepodległości w Rzeszowie, ale też Biegu Niepodległości w Warszawie i Gdyni. To niezwykłe imprezy, ponieważ łączą sport z upamiętaniem ważnych wydarzeń historycznych. Tym bardziej, w tym roku, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.
W stolicy Podkarpacia Bieg Niepodległości odbędzie się w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Należą do niego również PKO Maraton Rzeszowski i PKO Półmaraton Rzeszowski.
– Startujemy o 11.11, czyli o symbolicznej godzinie. Start poprzedzi odśpiewanie hymnu Polski. Wszyscy uczestnicy będą ubrani w białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu na starcie stworzą żywą flagę Polski. Będzie też coś specjalnego, czyli bieg z flagą. Na samym końcu, za wszystkimi biegaczami, ruszy ekipa z wielką 25-metrową flagą, która będzie nam towarzyszyć przez cały dystans 10 km – zaznacza Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega.
Biegacze wystartują z okolic Centrum Handlowego Plaza przy alei Tadeusza Rejtana, a następnie skręcą w aleję majora Wacława Kopisto i przebiegną Mostem Zamkowym przez rzekę Wisłok. Dalej trasa poprowadzi ulicami Chopina i Targową, aleją Piłsudskiego, Cieplińskiego, przez okolice rynku, aż do ulicy 3 Maja i alei Lubomirskich. Stamtąd biegacze wrócą przez Most Zamkowy w kierunku alei Rejtana i do mety przy Centrum Handlowym Plaza.
W stolicy Podkarpacia Bieg Niepodległości odbędzie się w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Należą do niego również PKO Maraton Rzeszowski i PKO Półmaraton Rzeszowski. 11 listopada 2018 roku zawodnicy wystartują także w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie (impreza z cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”) i Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni (PKO Grand Prix Gdyni).
Zachwycające medale i biało-czerwona flaga
Uczestnicy 6. PKO Biegu Niepodległości otrzymają na mecie przykuwające uwagę medale. Na wizerunku znalazły się kontury granic współczesnego państwa polskiego oraz z 1918 roku na tle biało-czerwonej flagi.
Zawodnicy biegu w Rzeszowie, podobnie, jak w Warszawie i Gdyni wystartują w białych i czerwonych koszulkach z charakterystycznym logo z napisem: „niepodległa” tworząc „żywą” flagę Polski.
W każdym z miast będzie można wziąć udział w charytatywnej akcji na rzecz potrzebujących. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla…” i przybiec z nią do mety.
Pobiegną dla Michała
Podczas 6. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie odbędzie się charytatywna akcja biegowa „biegnę dla Michała”. Dziesięcioletni chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim, będąc podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebrane podczas akcji pieniądze będą przeznaczone na specjalistyczną operację podwichniętego stawu biodrowego.
– Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Michała”, a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na konto organizacji, w której chłopiec jest podopiecznym – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.
Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Michała” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w biurze zawodów mieszczącym się w rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza, w sobotę 10 listopada od godziny 15:00 do 18:00 oraz w dniu biegu, 11 listopada w godzinach 7:30 – 10:30.
Od 2013 roku odbyło się 375 takich akcji, w których wzięło udział ponad 150 tys. osób. Fundacja PKO Banku Polskiego, do tej pory wsparła 425 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.
Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem
ź: UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacie jedzie na Marsz Niepodległości 2018
Następny artykułPrzeworsk: Policjanci eskortowali rodzącą kobietę