Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Będzie modernizacja wiaduktu na ul. Batorego

Rzeszów: Będzie modernizacja wiaduktu na ul. Batorego

0
Reklama

Wiadukt na ul. Batorego w Rzeszowie sprawia kłopoty od dawna. Urząd Miasta planuje poszerzenie go do 2020 r. 


Obecnie pod wiaduktem kolejowym na ul. Batorego w Rzeszowie czynny jest jeden pas jezdni. Z racji, że jest to bardzo często użytkowana trasa samochodowa, przy wiadukcie tworzą sie korki. Wąski korytarz sprawia, że samochody poruszają się tu wahadłowo. Bardzo często dochodzi też do uszkodzeń wysokich pojazdów, ponieważ wiaudkt jest bardzo niski. Urząd Miasta Rzeszowa planuje modernizację miejsca, by ułatwić kierowcom poruszanie się. 
Miasto ma przygotować projekt modernizacyjny, który nie tylko pomoże w rozbudowie wiaduktu łączącego ul. Batorego z ul. Żołkiewskiego, ale też pomoże w renowacji dróg na długości ok. 2 km.

Jak podaje dziennik Super Nowości, miasto chce rozbudować układ komunikacyjny ulic: Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego, Styki, Orzeszkowej, Śniadeckich i Głowackiego. Rozbudowane, przebudowane i zbudowane zostaną drogi o łącznej długości ok. 2165 m. Na skrzyżowaniu ulic Głowackiego, Siemiradzkiego, Batorego (w okolicy ZUS) planuje się budowę ronda dwupasmowego. Od ronda pójdzie nowa droga w kierunku ul. Styki, z jednostronną dwukierunkową ścieżką rowerową. Projektowana droga skrzyżuje się z ul. Śniadeckich, ul. E. Orzeszkowej i zakręci na kierunek do ul. Żółkiewskiego. Od skrzyżowania z ul. Styki do ul. Kochanowskiego projektowana jest trzypasmowa droga.

Realizacja projektu planowana jest na przełom 2019 i 2020 r. 
źr. własne, Super Nowości
foto: Inwestycje Rzeszów 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułSanok: Prokuratura zbada sprawę przetargu wojskowego z Autosanem
Następny artykułZakaz sprzedaży alkoholu od 22:00 do 6:00