Strona główna POLITYKA Rzeszów: Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej z wizytą na Podkarpaciu

Rzeszów: Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej z wizytą na Podkarpaciu

0
Reklama

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej w RP Liu Guangyuan przebywał z wizytą na Podkarpaciu, gdzie spotkał się z wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem województwa Władysławem Ortylem.


Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Ambasador, który w tym roku rozpoczął misję dyplomatyczną w Polsce zapoznał się ze specyfiką województwa podkarpackiego. Podczas spotkania, które odbyło się 13 września br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie rozmawiano m. in. o realizowanych w regionie inwestycjach, wydarzeniach w obszarze kultury, jak również o wzajemnej współpracy w oparciu o atuty gospodarcze i walory turystyczne Podkarpacia.
Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan złożył list uwierzytelniający na ręce Prezydenta RP 17 kwietnia 2018 r. Przed objęciem placówki w naszym kraju był dyrektorem Departamentu ds. Bezpieczeństwa Zewnętrznego MSZ Chińskiej Republiki Ludowej. W latach 2010-2014 był Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym ChRL w Republice Kenii. Wcześniej pracował w ambasadach w Republice Ghany oraz w Federalnej Republice Nigerii, a także w Konsulacie Generalnym ChRL w San Francisco oraz w Ambasadzie Chin w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
źr. PUW Rzeszów 

Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl: Prelekcja "Listopad wolności". Przemyskie Słowa Niepodległości
Następny artykułSędziszów Młp.: Incydent lotniczy wyjaśni policja