Strona główna RZESZÓW Rzeszów: 13 i 15-latek odpowiedzą za kradzież i napastowanie

Rzeszów: 13 i 15-latek odpowiedzą za kradzież i napastowanie

17
0

Rzeszowscy policjanci ustalili 13 i 15-latka, którzy na terenie Skate-Parku w Rzeszowie zaczepili dwóch przebywających tam chłopców. Następnie używając przemocy, okradli jednego z nich, zabierając mu 50 zł. Zatrzymani przyznali się do winy. Zebrane materiały policjanci przesłali do sądu rodzinnego w Rzeszowie.


Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek około godz. 14.30 na ternie Skate-Parku w Rzeszowie przy ul. Podpromie. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, przebywający tam chłopcy w wieku 12 i 13 lat zostali zaczepieni przez dwóch agresywnych, nieznanych im nastolatków. Napastnicy najpierw próbowali wyrwać plecak starszemu chłopcu, a gdy to się nie udało, swoją agresję skierowali na 12 latka. Jeden z nich zabrał mu rower, a drugi wyrwał saszetkę. Ostatecznie napastnicy na prośbę pokrzywdzonego zostawili mu rower, natomiast z saszetki ukradli 50 złotych. Po zdarzeniu oddalili się w kierunku Nowego Miasta.
Na szczęście 12-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Chłopców policjanci odwieźli do domów i przekazali pod opiekę rodziców. Przyjęli również zawiadomienie od rodziny pokrzywdzonego.
Z uwagi na młody wiek napastników, ich ustaleniem zajęli się policjanci z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze referatu ustalili, że napastnikami mogli być mieszkający w Rzeszowie 13-latek i 15-latek. W poniedziałek policjanci zatrzymali 13-latka, który przyznał się do udział w rozboju. Kilkadziesiąt minut później zatrzymali 15-latka. On także potwierdził swój udział w zdarzeniu.
Obydwaj zostali przewiezieni do komendy i w obecności rodziców przesłuchani. Zebrane materiały policjanci przesłali do sądu rodzinnego w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych krokach wobec nieletnich.
źr. KMP Rzeszów