Strona główna WIADOMOŚCI Rządowe dopłaty do przewozów autobusowych w regionie

Rządowe dopłaty do przewozów autobusowych w regionie

0
Reklama

Ponad 52 mln zł trafi do organizatorów przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. O wynikach naboru mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Został rozstrzygnięty nabór na kolejną edycję na rok 2023 w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Środki, które były – zgodnie z decyzją Ministra Infrastruktury – przeznaczone dla naszego województwa w kwocie ponad 52 mln zł, zostaną w całości przeznaczone dla tych, którzy organizują transport publiczny  w naszym regionie – powiedziała Ewa Leniart.

Jak podkreśliła wojewoda, do naboru przystąpiło w sumie 50 organizatorów: 39 gmin, 1 związek międzygminny, 2 związki powiatowo–gminne i 8 powiatów. Łącznie organizatorzy ubiegali się o dopłaty w wysokości ponad 74  mln zł na dofinansowanie  416 linii komunikacyjnych.

Reklama

W wyniku oceny złożonych wniosków wszystkie zostały zakwalifikowane jako spełniające warunki określone dla FRPA. Jednak dostępna alokacja pozwoli na zawarcie umów o dopłaty z 43 organizatorami. W związku z tym wojewoda zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury o uzupełnienie brakujących środków w kwocie ponad 22 mln zł.

Jak podkreślił dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Sopel, pierwszeństwo w objęciu dopłatą przyznaje się organizatorom zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Reklama
Poprzedni artykułRatownicy potrzebowali wsparcia. Strażacy ruszyli z pomocą
Następny artykułNastolatka potrącona na oznakowanym przejściu. Kto zawinił?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!