Strona główna RZESZÓW Rządowa koalicja przestała istnieć. Stanisław Kruczek wyleci z zarządu województwa?

Rządowa koalicja przestała istnieć. Stanisław Kruczek wyleci z zarządu województwa?

0
Reklama

Dymisja Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju może mieć wpływ na zmiany w sejmiku podkarpackim. Z zarządu województwa podkarpackiego najprawdopodobniej zostanie wyrzucony Stanisław Kruczek.

Przypomnijmy, że w środę prezydent RP Andrzej Duda przychylił się do wniosku premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Jarosława Gowina z zajmowanych stanowisk. Gowin stracił stołek wicepremiera i ministra rozwoju za krytykę “Polskiego Ładu”. Formalnie oznacza to koniec tzw. „Zjednoczonej Prawicy”. Gowin nie wykluczył, że wiosną przyszłego roku mogą odbyć się przyśpieszone wybory parlamentarne.

Reklama

Spór w koalicji na poziomie krajowym, może wpłynąć również na lokalną scenę polityczną, na Podkarpaciu głównie w Samorządzie Województwa Podkarpackiego. W Sejmiku województwa większość ma klub Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz przedstawicieli PiS składa się również z członków Solidarnej Polski oraz byłego już koalicjanta – Porozumienia, które ma trzech radnych (Stanisław Kruczek, Dorota Łukaszyk oraz Stefan Bieszczad). Do tego w zarządzie województwa zasiada lider Porozumienia na Podkarpaciu wspomniany już Stanisław Kruczek. Wiele wskazuje na to że, w najbliższym czasie może dojść do roszad w Zarządzie Województwa Podkarpackiego.

Jak zaznacza marszałek Władysław Ortyl na razie jest za wcześnie, aby mówić o decyzjach personalnych w zarządzie województwa. Ale jak wiemy jeszcze nie tak dawno było bardzo blisko odwołania Stanisława Kruczka ze stanowiska członka zarządu. Wówczas we wrześniu ubiegłego roku z powodu konfliktu związanego z tzw. piątką Kaczyńskiego, omal nie doszło do rozpadu koalicji i wyjścia z rządu Porozumienia, ale także Solidarnej Polski. Na te wiadomości błyskawicznie zareagował Władysław Ortyl, zgłaszając do planu wrześniowej sesji sejmiku wnioski o odwołanie z zarządu Stanisława Kruczka z Porozumienia i Anny Huk z Solidarnej Polski. Ostatecznie wnioski w tej sprawie zostały wycofane po porozumieniu się koalicjantów na szczeblu centralnym.

Poprzedni artykułZaginął Józef Tarnawski. Trwają poszukiwania mieszkańca Wary
Następny artykułPowstał nowy rezerwat przyrody niedaleko Leska. Nosi nazwę „Przysłup”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!