Strona główna POLITYKA Rząd zmieni datę wyborów prezydenckich w Rzeszowie?

Rząd zmieni datę wyborów prezydenckich w Rzeszowie?

0
Rzeszów stolica Podkarpacia
Reklama

Wirtualna Polska poinformowała dziś po południu, że pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który zakłada nową datę wyborów uzupełniających w Rzeszowie. Wstępnie nowego prezydenta rzeszowianie mieli wybrać 9 maja.

„Datę przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa wyznacza się na niedzielę 13 czerwca 2021 roku” pojawia się w rozporządzeniu RM.

Reklama

Wszystko przez pandemię koronawirusa. W piątek stanowisko w tej sprawie zajął Główny Inspektor Sanitarny, który powiedział, że: „Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.”

Pan premier Morawiecki otrzymał tę rekomendację i na jej podstawie będzie podejmował decyzję dotyczącą planowanych wyborów, które są zaplanowane w wielu samorządach. Przesunięcie tych wyborów jest prawdopodobnym wariantem, ale chcemy jeszcze ostatecznie przeanalizować sytuację epidemiczną – stwierdził w piątek w rozmowie z PAP Müller.

O fotel prezydencki zawalczy ostatecznie czterech kandydatów: Ewa Leniart, Grzegorz Braun, Konrad Fijołek i Marcin Warchoł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!