Strona główna WIADOMOŚCI Rząd rozważa obostrzenia dla niezaszczepionych

Rząd rozważa obostrzenia dla niezaszczepionych

0
Reklama

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia, w rozmowie z Polsat News stwierdził, że nie jest wykluczone, iż obostrzenia jakie niebawem mogą wrócić, będą obowiązywać tylko osoby niezaszczepione na Covid-19.

Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami- zaznaczył Andrusiewicz.

Reklama

Niewykluczone, że wejdzie przepis, który będzie umożliwiał osobom zaszczepionym normalne poruszanie się, korzystanie ze wszystkich miejsc użyteczności publicznej, w przeciwieństwie do osób, które się nie zaszczepią- dodał rzecznik.

Taka sytuacja ma już miejsce np. we Francji, gdzie od 21 lipca obostrzenia dotyczą tylko osób, które nie wyraziły chęci i nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.

Rząd nie uważa takiego pomysłu za segregację sanitarną, jednak już politycy opozycji, np. Konfederacji podnoszą temat. Sprzeciwiają się takim pomysłom, które według nich godzą w wolną wolę człowieka i prawa konstytucyjne.

Reklama
Poprzedni artykułNiebezpieczne substancje zatrzymane na granicy w Korczowej
Następny artykułRzeszowska Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!