Strona główna WIADOMOŚCI Rząd przedłuża obowiązujące restrykcje. Pomorskie z nowymi obostrzeniami

Rząd przedłuża obowiązujące restrykcje. Pomorskie z nowymi obostrzeniami

0
Reklama

W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której minister zdrowia zapowiedział, że obowiązujące restrykcje przedłużone zostają do 28 marca.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. Stwierdził, że w województwie pomorskim wprowadza się takie same restrykcje jak w warmińsko-mazurskim, w pozostałej części kraju obostrzenia przedłużono do 28 marca.

W woj. pomorskim chcemy zastosować dokładnie te same rozwiązania, które obowiązują w woj. warmińsko-mazurskim – powiedział Adam Niedzielski. Jak przekazał, dodatkowe restrykcje będą obowiązywały tam do 20 marca.

Reklama

Według Niedzielskiego apogeum zachorowań przypadnie na przełom marca i kwietnia:

– Jest taki scenariusz analizowany, że w przypadku, jeżeli po świętach (wielkanocnych) byśmy mieli już to apogeum zachorowań za sobą, to będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami. Oczywiście, techniką delikatnych kroków, czyli nie od razu na 50 osób wesele, tylko wprowadzając ostrożniejsze limity – podkreślił szef MZ.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!