Strona główna POLSKA I ŚWIAT Rząd obiecuje kolejne wsparcie dla przedsiębiorców wz. z pandemią

Rząd obiecuje kolejne wsparcie dla przedsiębiorców wz. z pandemią

0
Reklama

Dziś odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, na której zapowiedział kolejne wsparcie dla polskich przedsiębiorców w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.

Od początku epidemii COVID-19 do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Uratowaliśmy 6 mln miejsc pracy. Nie rezygnujemy z dalszego niesienia tej pomocy. Uruchamiamy Tarczę Finansową PFR 2.0. Kolejny etap to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.
Od 9 miesięcy zmagamy się ze skutkami pandemii nie tylko w obszarze zdrowotnym, ale także gospodarczym. Nasze instrumenty walki z kryzysem przynoszą rezultaty. Mamy światełko w tunelu pod względem bezrobocia i aktywności ekonomicznej – to są dobre wskaźniki – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dziś wdrażamy Tarczę 2.0. Patrzymy na branże, które zostały najbardziej dotknięte. Jest ich w sumie ok. 40. Mamy dla nich nową tarczę branżową, która będzie kluczowa. To co najmniej 35 mld zł dla małych firm, MŚP oraz dla dużych firm – dodał szef rządu.

Reklama


 
Tarcza Finansowa PFR 2.0 to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm.

Reklama