Strona główna TURYSTYKA Ryanair odwołuje setki lotów

Ryanair odwołuje setki lotów

0
Jan 24, 2002; Stansted, England, USA; Ryanair announced a 9 Billion dollar deal with Boeing to buy one hundred Boeing 737/800's. The deal is the biggest deal in European Airline history, 75% of which is guaranteed by the US Government. Mandatory Credit: Photo by Barry Cronin/Zumapress. (©) Copyright 2002 by Barry Cronin /OKO NA SWIAT
Reklama

25 i 26 lipca odwołanych zostanie ok. 600 lotów na trasach do i z Portugalii, Hiszpanii i Belgii. Powodem problemów jest strajk personelu pokładowego. 

Do pasażerów odwołanych lotów linie lotnicze wysłały wiadomości SMS i email.  Strajkuje cześć załóg pokładowych Ryanaira, która domaga się poprawy warunków zatrudnienia. Odwołanych zostanie 200 z 830 lotów na kierunku hiszpańskim,  50 z 180 lotów do i z Portugalii oraz 50 z 160 lotów do i z Belgii. W Polsce sytuacja dotyczy jednak tylko  pojedynczych lotów. Odwołane lub opóźnione mogą zostać loty do i z Włoch, gdyż na 25 lipca tam tez planowany jest strajk.  Pasażerowie, których loty zostały anulowane, mogą zmienić datę wylotu na wcześniejszą do 7 dni lub późniejsza również do 7 dni, lub uzyskać zwrot kosztów.

Reklama