Strona główna WIADOMOŚCI Ruszyły stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Podkarpacia

Ruszyły stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Podkarpacia

0

Rozpoczął się nabór na stypendia dla najzdolniejszych uczniów z regionu. Skorzystać może 1040 uczniów szkół średnich i zawodowych.


Samorząd Województwa Podkarpackiego realizuje w trwającym roku szkolnym dwa projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, a dokładniej z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 pn.:
1.     „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2020/2021” – skierowany jest do uczniów i uczennic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, kształcących się w szkołach ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, bez względu na miejsce zamieszkania, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, tj. umiejętności matematyczno – przyrodniczych, informatycznych, językowych, a także pobudzania ich aktywności edukacyjnej w tym zakresie. Wsparciem stypendialnym w wysokości 4 000 zł/rok planuje się objąć 660 uczniów i uczennic.
2.     „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2020/2021” – skierowany jest do uczniów i uczennic uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, kształcących się w ponadpodstawowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, bez względu na miejsce zamieszkania oraz znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej. Wsparciem stypendialnym w wysokości 4 000 zł/rok planuje się objąć 400 uczniów i uczennic (4- i 5-letnie technika oraz szkoły branżowe I i II stopnia).
Planowany termin naboru wniosków o przyznanie stypendium: 14 – 25 września 2020 r.
Szczegóły przyjmowania i ramowy wzór wniosku znajdziemy pod adresem: www.podkarpackie.edu.pl

Poprzedni artykułPiS i Lewica przeforsowały ustawę "piątka dla zwierząt"
Następny artykułRobert Winnicki na Podkarpaciu. Skomentował gorące obrady w Sejmie
Izabela Pomykała Redaktor naczelna