W czwartek przed Sądem Okręgowym w Przemyślu stanęli nastolatkowie Dżesika N. i Sebastian K. Oboje oskarżeni są o morderstwo na 38-latku, który zginął od kilkunastu ciosów zadanych siekierą.

O sprawie informowaliśmy ponad rok temu. 29 kwietnia ubiegłego roku w Słonnem k. Dubiecka doszło do brutalnego mordu na 38-letnim Wojciechu P. Mężczyzna zginął od kilkunastu ciosów zadanych siekierą w głowę i resztę ciała. Zwłoki zamordowanego podrzucono do rowu przy drodze.

 18-latkowie Dżesika N. i Sebastian K., w chwili popełnienia zarzucanego im czynu Dżesika N. i Sebastian K., mieli zaledwie po 17 lat. Byli parą, kilka dni wcześniej razem uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w woj. mazowieckim.

Psychiatrzy orzekli, że w chwili popełnienia czynu byli oboje świadomi popełnianej zbrodni. Chcieli poddać się dobrowolnie karze.

Wczoraj na ławie oskarżyciela posiłkowego pojawiła się matka ofiary. Oskarżeni przeprosili ją. Za mord ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara 25 lat pozbawienia wolności.