Strona główna WIADOMOŚCI Ruszają wakacje z WOT. Wciąż możesz dołączyć do terytorialsów!

Ruszają wakacje z WOT. Wciąż możesz dołączyć do terytorialsów!

0
Reklama

24 czerwca 2023 r. w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczną się „Wakacje z WOT”. Zastanawiasz się, co będziesz robić podczas najbliższych wakacji? – wstąp do Podkarpackiej Trójki i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!

Projekt wakacyjnego szkolenia będzie realizowany od 24 czerwca, rozpoczynając „Wakacje z WOT” w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT. Koniec roku szkolnego to czas odpoczynku od nauki, studiów, ale też idealny moment na poszukanie nowych kierunków rozwoju. 3 Podkarpacka Brygada OT organizując kolejną edycję projektu „Wakacje z WOT”, wyszła naprzeciw oczekiwaniom tym, którzy aktywnie chcą spędzić letnią przerwę w nauce. Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Stąd właśnie inicjatywa WOT – wyjścia naprzeciw oczekiwaniom młodych ochotników i dopasowanie terminów szkoleń podstawowych do letniej przerwy w nauce.

Reklama

Czerwcowe powołanie rozpoczyna kolejną edycję projektu „Wakacje z WOT”, skierowanego głównie do osób młodych – uczniów powyżej 18 roku życia, studentów oraz nauczycieli, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Jest to również alternatywne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby wstąpić w szeregi terytorialsów, jednakże z różnych powodów nie mogą tego zrobić w ciągu roku.

Tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe jest adresowane do osób, dla których wojsko to całkowicie nieznany ląd. W tym czasie pod okiem instruktorów zrealizują program mający przygotować ich do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. Każdy dzień będzie wypełniony rozmaitymi ćwiczeniami, m.in. z posługiwania się bronią, elementów taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy. Zwieńczeniem 16-dniowego wysiłku będzie egzamin sprawdzający w postaci tzw. pętli taktycznej oraz przysięga wojskowa

Równolegle do „szesnastki” będzie odbywać się 8-dniowe szkolenie wyrównawcze dla ochotników, którzy w przeszłości złożyli przysięgę wojskową.

Proces rekrutacji w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Nabór ochotników już trwa. Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem z 3 Podkarpackiej Brygady OT – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ !

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z rekruterem, do którego kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

*****

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Poprzedni artykułDziś znów deszczowo. IMGW ostrzega
Następny artykułGroźny wypadek w Dynowie. Jedna osoba ranna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!