Strona główna POLSKA I ŚWIAT Ruszają badania kliniczne nad skutecznością amantadyny

Ruszają badania kliniczne nad skutecznością amantadyny

0

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się badania kliniczne nad skutecznością amantadyny. O tym leku głośno zrobiło się za sprawą lek. Włodzimierza Bodnara z Przemyśla.

Radio ZET poinformowało, że w Lublinie rozpoczynają się badania kliniczne nad amantadyną. Od prawie roku lek ten stosowany jest m.in. przez Włodzimierza Bodnara, pulmonologa z Przemyśla. Według niego amantadyna leczy objawy koronawirusa i pomaga w leczeniu Covid-19. O skuteczności tego specyfiku informowało wielu polityków, którzy go zażywali. Wśród nich znaleźli się: Robert Winnicki, poseł Konfederacji i wiceminister sprawiedliwości, a obecnie kandydat na prezydenta Rzeszowa, Marcin Warchoł.

Na szczęście udało się przejść wszystkie procedury i od poniedziałku, wtorku rozpoczynamy badania kliniczne nad amantadyną. To bardzo dobra wiadomość – powiedział w Radiu ZET prof. Konrad Rejdak kierownik Kliniki Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie oraz prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Chcemy zbadać ten lek, bo mamy liczne doniesienia od pacjentów, że on rzeczywiście może pomóc, ale w takiej najwcześniejszej fazie infekcji- powiedział.
Poprzedni artykułRozbito gang prowadzący agencje towarzyskie i napadający na konkurencję
Następny artykułSpacerując w lesie znalazła zwłoki. Policja bada sprawę
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here