Strona główna WIADOMOŚCI Rusza nabór w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Rusza nabór w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

0
Reklama

Ponad 52 mln zł przeznaczono na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim. O szczegółach naboru na 2023 r. mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z mediami.

Ogłosiliśmy kolejny nabór w Ramach Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych. Wysokość środków dla naszego województwa, przeznaczonych decyzją  Ministra Infrastruktury, przekracza 52 mln zł. Nabór będzie realizowany na takich samych zasadach, jak w roku bieżącym, czyli kwota dopłaty  będzie wynosić nie więcej niż 3 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora  w wysokości nie mniejszej niż 10 proc. ceny usługi – mówiła wojewoda.

Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu.

Reklama

Jak podkreśliła Ewa Leniart, Rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych jest programem realizowanym od 2019 r. Bieżący rok jest rekordowy, ponieważ udało się dofinansować 392 linie komunikacyjne o łącznej liczbie ponad 21 mln wozokilometrów.

– Liczymy na to, że podobnie, jak w latach minionych odzew ze strony organizatorów transportu publicznego będzie duży. Zapraszam do tego, aby podmioty uprawnione składały wnioski w ogłoszonym naborze na rok 2023. Czekamy na nie do 15 listopada br. – dodała wojewoda.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w okresie od 17 października do 15 listopada 2022 r. w wersji papierowej na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów).

 W konferencji prasowej uczestniczył również dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Rzeszowie Krzysztof Sopel.

Reklama
Poprzedni artykułChciał popełnić samobójstwo. Uratowano go w ostatniej chwili
Następny artykułOddali hołd św. Janowi Pawłowi II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!