Strona główna WIADOMOŚCI Rusza nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19

Rusza nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19

126
0

W piątek odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia, na której poinformowano o naborze do Narodowego Programu Szczepień. Zainteresowane podmioty medyczne mogą już się zgłaszać.


W piątek odbyła się wspólna konferencja szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Obecni byli też na niej minister Michał Dworczyk oraz Andrzeja Horban, doradca ws. Covid-19.
Rozpoczął się nabór podmiotów leczniczych do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 – poinformował na konferencji prasowej szef KPRM, minister Michał Dworczyk.


 
W całym kraju ma powstać ok. 8 tys. takich punktów, w każdej gminie po jednym. Proces szczepień ruszy w Polsce w drugiej połowie stycznia.Do udziału w programie mogą zgłaszać się:
• przychodnie (POZ, AOS),
• lekarze prowadzący samodzielną praktykę,
• szpitale,
• szpitale rezerwowe.
Za szczepienie w punkcie szczepień świadczeniodawcy będzie przysługiwało 61,24 zł – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Wycena wzrośnie, jeśli pacjent będzie dowożony do punktu szczepień lub gdy szczepienie zostanie przeprowadzone w jego miejscu zamieszkania.