Strona główna WIADOMOŚCI Rusza druga edycja wakacji z WOT

Rusza druga edycja wakacji z WOT

0
Reklama

W piątek, 11 sierpnia 2023 r. przygodę z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej rozpoczęło blisko 60 nowych kandydatów do służby. Kolejni ochotnicy z Podkarpacia postanowili sprawdzić się i poczuć na własnej skórze jak wygląda wojsko. Przeszkolenie wojskowe 16 i 8-dniowe otworzy im drogę do służby w Wojsku Polskim.

Projekt „Wakacje z WOT” stanowi doskonałą okazję dla każdego, kto chce wykorzystać sezon urlopowy i przerwę w nauce na rozpoczęcie służby w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Mundury Terytorialsów od początku wakacji w Województwie Podkarpackim założyło prawie 600 ochotników, którzy jeszcze tego samego dnia rozpoczęli szkolenie w Nowej Sarzynie.

Reklama

Byłam pod dużym wrażeniem różnorodnej pomocy udzielanej lokalnym społecznościom przez Wojska Obrony Terytorialnej. Teraz chciałabym sama nauczyć się jej udzielać i służyć mojej Małej Ojczyźnie – opisała swoją motywację do wstąpienia, szer. Aleksandra z Bieszczad, na co dzień kierownik hotelu.

Szkolenie podczas wakacji jest doskonałą alternatywą alternatywą dla osób chcących wziąć udział w dynamicznym i nowoczesnym szkoleniu. Większość ochotników nigdy wcześniej nie miała możliwości założenia kamizelki taktycznej, wojskowych butów, czy też poczuć na własnym ciele jaki odrzut powoduje strzelający karabinek.

Nie posiadam w rodzinie żadnych tradycji wojskowych  rodzinie, więc postanowiłem samemu je rozpocząć – dodał szer. Adrian, student z Jasła

Dla kilkunastu ochotników szkolenia 8-dniowego wyrównawczego, była to okazja do ponownego założenia munduru z flagą Rzeczypospolitej na ramieniu.

Podczas dwutygodniowego szkolenia ochotnicy z Podkarpacia przejdą przeszkolenie z najważniejszych zagadnień, m.in. posługiwania się karabinkiem MSBS GROT, taktyki, podstaw topografii ora ratownictwa pola walki. Zakończeniem 16-dniowego szkolenia będzie egzamin sprawdzający w postaci tzw. pętli taktycznej. Następnie 26 sierpnia 2023 roku w Rzeszowie, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa.

Poprzedni artykułWsiadł za kierownicę z sądowym zakazem
Następny artykułMistrzostwa Europy kobiet U-19 w 2025 roku na Podkarpaciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!