Strona główna WIADOMOŚCI W Rudniku nad Sanem doszło do strzelaniny

W Rudniku nad Sanem doszło do strzelaniny

32
0

Wczoraj wieczorem w Rudniku nad Sanem z rewolweru czarnoprochowego został postrzelony mężczyzna. Sprawca i poszkodowany, po wspólnym piciu alkoholu, pokłócili się o samochód. Postrzelony mężczyzna przebywa w szpitalu. Sprawca trzeźwieje w policyjnych aresztach. 


Przed godz. 20 dyżurny niżańskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o postrzeleniu mężczyzny w Rudniku nad Sanem. Funkcjonariusze na terenie jednej z posesji znaleźli postrzelonego mężczyznę. Był przytomny, lecz kontakt z nim był utrudniony.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie wspólnego picia alkoholu, gospodarz i jego gość, pokłócili się o pojazd. Właściciel posesji nie chciał koledze pożyczyć samochodu. Kiedy ten wsiadł za kierownicę i chciał odjechać, właściciel pojazdu strzelił do niego z rewolweru przez otwarte okno, trafiając go w biodro.
Policjanci zabezpieczyli rewolwer. Na ten typ broni nie jest wymagane pozwolenie. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a pijany sprawca, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, na komendę. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.
źr.: Podkarpacka Policja