Strona główna NISKO Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej 858 

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej 858 

0
Reklama

Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 858. Wyremontowany zostanie odcinek o długości 6,6 km od Dąbrowicy do Harasiuk. W ramach tego zadania wybudowany zostanie także nowy most na rzece Borowina. Dzisiaj w miejscowości Sieraków wbito uroczyście pierwsze łopaty.

W uroczystym rozpoczęciu nowego drogowego zadania wzięli m.in. udział: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus, wicewojewoda Jolanta Sawicka, radna województwa Kamila Piech, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz wykonawcy.

Reklama

Marszałek Władysław Ortyl mówiąc o inwestycji wskazywał, że ta droga była taką „piętą Achillesa” systemu dróg wojewódzkich, jednak dzięki konsekwencji i uporowi wreszcie może ruszyć jej przebudowa. Jak podkreślał marszałek, inwestycja w przeważającej części jest finansowana z budżetu województwa, ale ma też wsparcie finansowe rządu oraz lokalnych samorządów.

W szczególny sposób chcę podziękował ministrowi Rafałowi Weberowi, który uruchamia potężne inwestycje w postaci dróg ekspresowych, autostrad, widzimy go często w różnych częściach kraju, ale też stara się wspierać i wspiera właśnie takie, małe inwestycje na drogach wojewódzkich – mówił marszałek Ortyl. 

Głównym celem projektu jest umożliwienie przejazdu pomiędzy miejscowościami Dąbrowica i Sieraków. Droga 858 przebiega w dużej mierze przez tereny leśne, a w odcinku około 2,5 km jest to droga gruntowa, jednojezdniowa. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie nie tylko droga 858, ale powstaną również m.in. nowe skrzyżowania z drogami gminnymi, przebudowane zostaną zjazdy, powstaną zatoki autobusowe, chodniki dla pieszych oraz oświetlenie. W ramach inwestycji będą także wykonane przejścia dla zwierząt.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!