Strona główna WIADOMOŚCI Rozpoczęto prace nad siecią 6G. Ma być 100 razy szybsza od 5G

Rozpoczęto prace nad siecią 6G. Ma być 100 razy szybsza od 5G

0
Stacja mobilna BTS
Reklama

Mimo początkowego stadium implementacji sieci 5G, największe państwa już pracują nad rozwojem kolejnego standardu bezprzewodowej łączności, czyli 6G.

Już niedługo ruszy wyścig 6G. Na razie mamy do czynienia z przygotowaniami w boksie startowym. Choć wejście na rynek technologii 6G to odległa przyszłość, to największe światowe mocarstwa już rywalizują o przewagę nad innymi w kontekście rozwoju nowego standardu łączności. Chiny już od jakiegoś czasu deklarują, że będą liderem nadchodzącej technologii.

Reklama

Prace badawczo-rozwojowe, prowadzone m.in. przez telekomy China Unicom i ZTE, nad standardem technicznym potrwają do około 2025 roku, a komercjalizację rozwiązania Państwo Środka planuje na 2030 rok.

Biała księga przedstawia ogólną wizję wykorzystania sieci 6G w bardzo różnych obszarach. Znajdziemy w niej też informacje o niedociągnięciach w 5G, które państwo chce nadrobić wraz z kolejną technologią. Chiny jednak wierzą, że będą w stanie uruchomić nowy standard do 2030 r.

Pierwszy tzw. satelita 6G, którego Chińczycy wystrzelili w listopadzie zeszłego roku, nie ma praktycznie nic wspólnego z właściwą siecią komórkową szóstej generacji. Jest to po prostu satelita, który posłuży do badań i testów technik transmisji danych w pasmach terahercowych.

Wedle wczesnych założeń sieć 6G na pozwolić na osiągnięcie prędkości wyższych o co najmniej 100 razy od 5G. To pozwoli m.in. na obsługę wirtualnych hologramów czy też rozwój technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Reklama
Poprzedni artykułCzwarta fala przybiera na sile? Najnowsze dane i nowe przypadki Covid-19
Następny artykułKolejny wypadek z udziałem motocyklisty. 24-latek trafił do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj