35-latek z Ropczyc zabrał samochód kolegi bez jego wiedzy i odjechał. Alkomat wskazał w organizmie mężczyzny 3 promile. Wcześniej miał już wydany zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę po południu dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Ropczyc, że znany mu mężczyzna, z którym pił wcześniej alkohol, zabrał kluczyki jego samochodu i odjechał. Samochód został zauważony na ul. Kolonia w Ropczycach przez policjanta wydziału kryminalnego, który uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.

Okazało się, że 35-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Kierujący podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny, a także znieważył jednego z policjantów. Ponadto miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwa, za które grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Ropczyce