Uszkodzonych osiem samochodów osobowych, trzy osoby przewiezione do szpitala – to bilans trzech zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce wczoraj na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. 

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przed godz. 8. na ul. Mickiewicza w Ropczycach. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim innego opla, popychając go na mazdę. W tych trzech pojazdach podróżowały w sumie cztery osoby. Dwie z nich trafiły do szpitala. Jednak po badaniach zostały zwolnione. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

W tym samym czasie doszło do kolejnych zdarzeń. Tym razem na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Sędziszów Małopolski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący hondą nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył peugeota. Kierujący tym pojazdem został przewieziony do szpitala.

Chwilę później w kierującego oplem, który zatrzymał się widząc to zdarzenie, uderzył kierujący toyotą, w którego wjechał volkswagen golf. W tym przypadku nikomu nic poważnego się nie stało. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.

źr. KPP Ropczyce