Policjanci odzyskali sprzęt budowlany skradziony kilka dni temu w miejscowości Będzienica. Dwóch mieszkańców gminy Iwierzyce usłyszało w tej sprawie zarzuty. Teraz obaj poniosą odpowiedzialność przed sądem.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia. Pracownik firmy wykonujące roboty drogowe zgłosił  kradzież sprzętu budowlanego, który został skradziony z placu budowy w miejscowości Będzienica. Sprawcy  ukradli m.in. przecinarkę do asfaltu, zestawy kluczy, akumulatory, a także paliwo z zaparkowanych tam maszyn. Właściciel oszacował straty na około 12 tysięcy złotych.

Policyjne działania doprowadziły do odzyskania wszystkich skradzionych rzeczy, a także zatrzymania sprawców tego czynu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Iwierzyce. Mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do przedstawionych im zarzutów.

Za kradzież z włamaniem 39-latkowi oraz jego 26-letniemu koledze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt zostanie zwrócony właścicielowi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.

źr. KPP Ropczyce