Ropczyccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży lawety. Jak się okazało, 26-latek ukradł pojazd zostawiony z kluczykami na prywatnej posesji, bo chciał szybciej dotrzeć do domu. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Kilka dni temu mieszkaniec gminy Ostrów powiadomił dyżurnego ropczyckiej komendy o kradzieży jego pojazdu – lawety marki Renault. Samochód, w którym znajdowały się kluczyki, został skradziony z terenu jego posesji. Sprawcą tego zdarzenia okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Samochód został odnaleziony na posesji młodego mężczyzny, który został zatrzymany.

Jak tłumaczył policjantom motywem jego działania była chęć szybszego powrotu do domu. Skradziony pojazd wrócił już do właściciela. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Sprawca kradzieży był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, teraz grozi mu kara kilku lat więzienia.

Pamiętajmy o stosowaniu zabezpieczeń naszych pojazdów. Nie pozostawiajmy w pojazdach kluczyków, otwartych drzwi czy też wartościowych rzeczy i przedmiotów. Nawet podstawowe zabezpieczenie, w które zabezpieczone są pojazdy, uniemożliwiają i wydłużają czas, jaki musi poświęcić złodziej na dostanie się do pojazdu i jego kradzież.

źr. KPP Ropczyce