Wczoraj policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Wczoraj przed godz. 7, dyżurny komendy policji w Ropczycach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zdżary. Policjanci wykonujący czynności wstępnie ustalili, że kierujący fordem, na łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Po uderzeniu samochodu słup przewrócił się na jezdnie. Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala. Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne.

Po godz. 9 doszło do kolejnego zdarzenia w miejscowości Ostrów, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący citroenem zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w daewoo zaparkowanym przy krawędzi jezdni. W pojeździe tym przebywały dwie osoby. Kierujący citroenem trafił do szpitala.

Niecałą godzinę później policjanci ponownie interweniowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem na jednym z parkingów w Sędziszowie Małopolskim, kierujący volkswagenem cofając, nie zachował ostrożności, w wyniku czego uderzył w bok renault. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący vw został ukarany mandatem.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzeń w Ostrowie i Zdżarach, sporządzili dokumentację fotograficzną i szkice sytuacyjne, które pozwolą wyjaśnić przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości wszystkich kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

źr. KPP Ropczyce