REKLAMA

Ropczyce: Szarżowali na drodze i stracili prawo jazdy

Czterech kierowców, którzy za znaczne przekroczenie prędkości zostali zatrzymani przez policjantów ropczyckiej drogówki, straciło prawa jazdy na trzy miesiące. Wszyscy jechali z prędkością ponad 100 km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Wczoraj policjanci ropczyckiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 13, w miejscowości Wola Ociecka. Miernik wskazał, że 50-letni kierowca opla, pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 105 km/h. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Kolejny kierowca również został zatrzymany w Woli Ocieckiej. O godz. 13.20, 22-latek kierując citroenem, także jechał 105 km/h w terenie, gdzie obowiązuje 50 km/h. 22-latek także stracił prawo jazdy.

Po godz. 16, tym razem w Wielopolu Skrzyńskim, policjanci ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem marki Ford, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. W terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 104 km/h. 32-latek, podobnie jak poprzedni kierowcy, stracił prawo jazdy.

Przed godz. 17, także w Wielopolu Skrzyńskim, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierującego, który nie dostosował się do obowiązującej prędkości w terenie zabudowanym. 27-letni kierowca volvo poruszał się z prędkością 101 km/h.

Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami oraz otrzymali punkty karne.

Przypominamy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, a kierujący, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

źr. KPP Ropczyce

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)