Pomimo policyjnych apeli i informacji o skutkach zdarzeń drogowych, spowodowanych przez kierujących poruszających się z nadmierną prędkością, wciąż są tacy, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko, niż zezwalają na to przepisy. Wczoraj ropczyccy funkcjonariusze, za jazdę z prędkością ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a także przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wczoraj na drogach powiatu ropczycko – sędziszowskiego, nie zastosowali się do nich kierujący citroenem oraz fiatem, którzy znacznie przekroczyli prędkość.

W Sędziszowie Małopolskim za zbyt szybka jazdę zatrzymany został 22-letni kierowca citroena. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 61 km/h, jadąc z prędkością 111 km/h. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem i punktami karnymi.

Kolejnego kierującego, który również przekroczył dozwoloną prędkość, policjanci zatrzymali w Ropczycach. 26-latek kierujący fiatem, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 40 km/h jechał 98 km/h. Jemu także zostało zatrzymane prawo jazdy, jak również otrzymał mandat i punkty karne.

Obaj kierujący prawo jazdy odzyskają za trzy miesiące.

źr. KPP Ropczyce