Ropczyccy policjanci wyjaśniają przyczyny podtrucia tlenkiem węgla, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Będziemyśl. Jedna osoba trafiła do szpitala. Pamiętajmy, że ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika czadu.

Wczoraj przez 16, ropczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów w miejscowości Będziemyśl miało dojść do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu, funkcjonariusze ustalili, że właścicielkę posesji zaniepokoił hałas dobiegający z łazienki. Jak się okazało, zastała w niej nieprzytomnego syna. Natychmiast, wraz z innym domownikiem, przeniosła mężczyznę do innego pomieszczenia i poinformowała o zdarzeniu służby ratunkowe.

Na szczęście 20-latkowi szybko została udzielona pomoc medyczna. Poszkodowanego mężczyznę karetka zabrała do szpitala, gdzie odzyskał przytomność. Pozostałym domownikom nic się nie stało.

Pamiętajmy, że ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika czadu. Podnosi on poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

źr. KPP Ropczyce