Strona główna ROPCZYCE Ropczyce: Kolejne uderzenie w nielegalny hazard na Podkarpaciu

Ropczyce: Kolejne uderzenie w nielegalny hazard na Podkarpaciu

0
Reklama

10 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości ponad 9 tys. złotych zabezpieczyli podczas ostatnich działań na terenie Ropczyc funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu. Od początku roku funkcjonariusze KAS zabezpieczyli na Podkarpaciu łącznie 351 nielegalnych automatów.

2 lipca br. funkcjonariusze KAS  z rzeszowskiej delegatury  Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili działania kontrolne w jednym z salonów gier na terenie Ropczyc, co do którego zachodziło podejrzenie, że są w nim urządzane nielegalne gry hazardowe.

Reklama

Podczas przeszukania lokalu, funkcjonariusze ujawnili automaty i przeprowadzili  eksperymenty gry, potwierdzające hazardowy charakter urządzeń znajdujących się w kontrolowanym lokalu.  Do dalszego postępowania zatrzymano łącznie 10 urządzeń. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze wykryli także gotówkę w wysokości 9180 zł.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).

Niezależnie od powyższego,  organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Od początku 2019 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- skarbowego w Przemyślu podczas działań kontrolnych prowadzonych w woj. podkarpackim zabezpieczyli 351 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Dla porównania w 2018 r. funkcjonariusze PUCS zatrzymali 550 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, wszczęli 247 postępowań karnych i 850 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły prawie 9,5 mln złotych. 

Reklama